Beauty Formulas Relaxing & Healing Foot Mask İncelemem

Merhaba herkese,

Bu yazımda ayak bakımından ve kullandığım bir ürünle ilgili düşüncelerime değineceğim. Beauty Formulas Relaxing & Healing Foot Mask ürünü kullanıp çok memnun kaldığım ve hatta stokladığım bir ürün oldu.

El bakımı kadar ayakların bakımı da oldukça önem taşıyor. Özellikle yaz aylarında giyilen sandaletlerde bakımsız ayakların görünmesi hiç hoş durmuyor. Yazın güzel görünen ayaklara sahip olmak için de tabii ki kıştan bakım yapmak gerekiyor.

Beauty Formulas ayak maskesi içeriğindeki elma ve nane aroması ile ayakları rahatlatıp güzel kokmasını sağlarken, sertleşmiş bölgleri de yumuşatmayı vaad ediyor. Kişisel fikrim olarak söyleyebilirim ki nasırlaşmış topuklar tabii ki öncelikli bir tedaviden geçmeli, bu tarz tek kullanımlık ürünler hafif problemli ciltlerde etkili oluyor.

Ürün deneyimimden bahsedecek olursam; Ambalajın içerisinden bir çift çorap gibi kayıt maske çıkıyor. İçerisinde krem var ayağınızı içine sokup 20-30 dakika bekletiyorsunuz. Yaz aylarında ayaklarınızdaki harareti alırken kışın biraz üşütebiliyor 🙂

Uzanıp ayağa kalkmamanızı öneririm çünkü ayağınız kayıyor. Bu vesileyle ayaklarınızı uzatıp dinlendirmiş oluyorsunuz, size tavsiyem ayağınızın altına yastık koymanız. Böylece kan dolaşımı hızlanıyor ve bütün gün yerde duran ayaklar biraz olsun kendine geliyor. Ayağınızı maskenin içerisinde bekletirken o kadar rahatlık ve ferahlık hissediyorsunuz ki günün yorgunluğu ve ödemi kayboluyor.

Topuklarınız da dahil olmak üzere ayaklarınız bebek cildi gibi yumuşak oluyor. Benim topuklarımda botların vurmasından dolayı hafif ve geçici sertlikler olabiliyor onların da yumuşadığını gördüm.

Ayak maskesinin etkisi kısa vadede geçmiyor, benim için tam anlamıyla yeterli bir ürün oldu. Uygulamadan sonra ayaklarımı yıkamadan masaj yaparak kremi iyice yedirdim ve sonrasında çoraplarımı giyerek uyudum.

Eğer ayaklarınızda yara gibi sorunlar varsa bu tür kozmetik ürünleri kullanmamanızı öneririm, tam olarak iyileşme yaşandıktan sonra uygulamanız daha iyi olacaktır.

Beauty Formulas Relaxing & Healing Foot Mask ürününü Watsons’tan 8 TL’ye almıştım, %50 indirime girdiğini görünce ise hemen stokladım.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, siz de dener ve beğenirsiniz. Favori ayak bakım ürünleriniz varsa yorumlarınızda paylaşırsanız sevinirim.

Sevgiler 🙂

Comments

 1. Filiz says:

  Aslında kültür turlarına falan giderken bunlardan bir tane atmak lazım çantaya. Akşam dinlenirken harika olabilir 🙂

 2. Very interesting post! Thanks for sharing! ♥️♥️♥️

 3. Kağıt maskelere bayılıyorum…Giy çıkar at..Süpermiş.

 4. Ben de bayıldım kuzum iyi ki sana uyup almışım bu maskeyi <3

 5. Denemek lazım 🙂

 6. Bayaa etkili bir maskeye benziyor. Ben de bakayım. Yorgunluktan topuklarım zonkluyor belki onu da rahatlatır 🙂

 7. maryslifenet says:

  Ben de ayak bakımına önem verenlerdenim kuzum, markanın ayak kremini kullanmıştım genel olarak memnun kalmıştım maskesine de bakayım 🙂

 8. idmu02 says:

  çorap şeklinde giyiliyor olması çok hoşuma gitti. Benim ayaklarımda günde en az 12 saat ayakkabının içinde kaldığı için kışın çok yoruluyorlar ve yazın da terliyorlar. Canım ayaklarım ben de bodyshop ‘ın bir ürünü var onu kullanıyordum ama bunu da denemek isterim tabii ki. güzel paylaşımların ve detaylı açıklamaların için teşekkürler.

 9. Alice says:

  Sounds like a great product 🙂

 10. Esra says:

  Bayiliyorum ayak urunlerine hemen bakacagim. Guzel ppat olmus kalemine saglik

 11. Çorap modu olması, bu ürünü gözümde değerli yaptı. Ben de bir ara deneyeyim.

 12. Vika says:

  As usually very interesting! Thanks a lot for the post!

 13. Mormenekşe says:

  Bu ürün tam benlikmiş 2 çocukla koşuşturmaktan bitap düşen ayaklarım için güzel bir bakım olur.:)

 14. Derya says:

  Ayak bakimi çok önemli bu yaz ayak peelingi kullandim çok memnun kaldim. Bu maskeye de bakacagim.

 15. Anonim says:

  Fiyat olarakta indirimde yakalamak lazım, görünce bende alayım.

 16. Ümran says:

  Hiç denemedim aklımda olsun 🙂

 17. lovviez says:

  Arayışta olduğum bir üründü, teşekkürler canım <3

Yorum Yaz